Prečo sú v SBU pol roka “na previerke a vo väzbe” rusínska vlajka a knihy?

Často čítame vyhlásenie Bezpečnostnej služby Ukrajiny: Výhradne v medziach ústavy Ukrajiny a platnej legislatívy, ako aj rešpektovanie nás, občanov Ukrajiny a práva každého občana na slobodu voľby náboženstva a svetonázor, vo svojej činnosti Bezpečnostná služba Ukrajiny, ako aj starostlivosť o ochranu dôstojnosti a cti občana“.

A čo vlastne?!

Pri absencii podozrenia zo spáchania trestného činu a bez doručenia obžaloby zo spáchaného trestného činu sú už siedmy mesiac na stránke SBU Ukrajiny zverejnené materiály pravoslávnej katedrály v Užhorode, ako sú fotografie napr. rusínsku vlajku, rusínske knihy, rusínske symboly, rusínske noviny, rusínske časopisy, s príspevkom „vlajka tzv. Republiky Podkarpatská Rus“ s textom hymny „Podkarpatských Rusínov“, ako aj ich komentár. k zverejneným materiálom: “V súčasnosti sú všetky zaistené materiály zaslané na expertízu na ďalšie procesné úkony.”

Pravdepodobne SBU pod pojmom „súčasná legislatíva“ myslí uznesenie Najvyššieho Súdu zo dňa 27.02.2009 č. 1 „O súdnej praxi vo veciach ochrany dôstojnosti a cti jednotlivca, ako aj obchodnej povesti fyzická a právnická osoba“, čo naznačuje povinnosť dodržiavať a SBU článok-3 Ústavy Ukrajiny, keď „chráni“ našu „česť a dôstojnosť, nedotknuteľnosť a bezpečnosť, ktoré sú na Ukrajine uznávané ako najvyššia spoločenská hodnota. “

Otázka je otvorená: fotografie zverejnené na webovej stránke SBU a neustále distribuované Media na Ukrajine, zhotovené počas „kontrarozviedky (bezpečnostných) opatrení“ na území pravoslávnej katedrály v Užhorodskej katedrále 14. decembra 2023 zamestnancami bezpečnostnej služby Ukrajiny, sú dôkazom akého zločinu?

Druhá otázka: s ohľadom na práva akých občanov sa tieto materiály objavia na stránke Bezpečnostnej služby Ukrajiny v článku s názvom „Bezpečnostná služba Ukrajiny objavila v diecézach Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi (MP) (…), sklady propagandistickej literatúry (…)“ a s príspevkom: „Momentálne sú všetky zaistené materiály odoslané na preskúmanie na vykonanie ďalších procesných úkonov“.

Keďže mi nie sú známe žiadne procesné úkony…?! https://ssu.gov.ua/novyny/sbu-vyiavyla-v-yeparkhiiakh-upts-mp-rosiiski-pasporty-sklady-propahandystskoi-literatury-ta-perepustky-okupantiv 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Translate »