ЧОМУ ВАЖЛИВО ДОБРЕ ДОСЛІДИТИ НАСТУПНИЙ ДОКУМЕНТ З ІМ’ЯМ «ДОВІДКА ПРО РУХ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ» У 10 ПУНКТАХ? (УКРАЇНСЬКА МОВА)

У цьому документі (фотокопія справи знаходиться в кінці публікації) видно, як СБУ порушувало кримінальну справу проти Димитрія Сидора, інкримінуючи йому злочин, який він не скоїв.

 Використали вони радянську «методику» порушувати судову справу, а потім «створювати докази» у т.ч. і висновки експертиз. Доказами оголошено приховані заклики не в його особистій промові, а між рядками того документа, який був прочитаний на Конгресі. Сам документ було розроблено спільно комісією з числа НРРЗ та Сойму ПР, скориговано та прийнято спільним голосуванням 2-м Європейським Конгресом Підкарпатських Русинів 25 жовтня 2008 року. При цьому особистих закликів СБУ до Димитрія Сидора не виявили. Але заклики було знайдено експертами СБУ у тексті, «приховані між рядками» у рішенні Русинського Конгресу 2 ЄКПР.

 Але всіх 105 делегатів, що підписалися під документом, і стільки ж гостей неможливо було судити. СБУ вирішило скласти провину лише на самого Димитрія Сидора, співголову 2 ЄКПР, організувавши політично вмотивоване публічне судове його переслідування з метою залякати всіх русинів.             

 Читаємо документ за 10-ти пунктами:

  У пунктах 1.2.3. читаємо: 5 грудня 2008 року СБУ, під тиском його голови Валентина Наливайченка, спішно порушило кримінальну справу проти Димитрія Сидора.

 В 4 пункті. Вже 2 лютого 2009 року, тобто. через два місяці, прокуратурою області було виявлено відсутність складу злочину в діях Димитрія Сидора, хоча справа і була прийнята суддею Іваном Станом «у провадження».

 При цьому прокуратурою передано справу на дослідження на 4 місяці – до 2 червня 2009 року.

 22 липня 2009 року дослідження продовжено було ще на 5 місяців.

 26 серпня 2009 року, за місяць, дослідження продовжено на 6 місяців.

  І лише 16 вересня 2009 року в СБУ було змінено текст звинувачення, і дано «нове звинувачення» під виглядом, «доповнено», до пред'явленого раніше – 25 жовтня 2008 року.

 У пунктах 5.6. З 24 лютого 2009 року до 30 червня 2009 року розглядалася «справа» в Ужгородському міськрайонному суді, коли «досудове слідство було припинено» скаргою на факт фальсифікації справи проти Димитрія Сидора.

Саме цей суд міг би зупинити незаконну дію СБУ. Але суддя-жінка, не наважилася скасувати злочинне звинувачення проти Димитрія Сидора від СБУ. А вона все ж знала про рішення прокуратури - передати справу на дослідження, в якій на той момент «відсутній склад злочину» Д. Сидора. Тим більше, що остаточне для СБУ звинувачення Димитрія Сидора сформується лише через 7 місяців – 16 вересня 2009 року.

 У пунктах 7.8.9. бачимо, як негативне рішення Ужгородського міськрайонного суду дозволило продовжити незаконні дії СБУ ще на 4 роки – до 2012 р.

 В 10 пункті. Відповідно до вимог ст.208-220 КПК України ініціаторам цих політично мотивованих судових репресій проти громадського діяча Димитрія Сідора, наказувалося протягом двох тижнів – з 16 по 30 вересня – прибрати, тобто, знищити всі попередні докази незаконні дії слідчих СБУ та, власне, докази незаконних дій судді Івана Стана.

 Припускаємо, що ужгородського суддю змусили піти на цей очевидне порушення закону – засудити громадського діяча за його вимоги відновити права русинського народу на Закарпатті.

 Усі незаконні дії СБУ та українського суду були зафіксовані, задокументовані, оригінали скопійовані та офіційною Скаргою передано до Європейського Суду з прав людини (ЄСПЛ) у 2012 році.

 Однак, за 8-річну процедуру (тобто, до 2020 року) розгляду скарги до ЄСПЛ, там не знайшли порушення судової процедури у відмові прийняти скаргу першої судової інстанції до другої інстанції суду – Закарпатського Апеляційного суду. Не знайшли там і порушення прав та свобод народу русинів в Україні, на Закарпатті (у центрі Європи), хоч предметом судового розгляду і був факт захисту прав та свобод національної меншини в Україні Димитрієм Сидором.

    Майже через рік СБУ, не знайшовши жодного факту для порушення кримінальної справи, зуміло порушити, фактично, нову справу, але під старим номером, в якому вже немає закликів «до незаконної зміни кордонів» за інкримінованою раніше йому статтею, що звучать із вуст самого Димитрія Сидора, але знайдено експертами такі «заклики між рядками тексту».

 Влада України, яка 30 років зневажає права і свободи русинського народу в Україні, не понесла і до сьогодні осуд за свої незаконні дії, які, до речі, не мають терміну давності. Джерело публікації: https://telegra.ph/Obvinuvachennya-po-sprav%D1%96-499-02-09

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Translate »